بازسازی ساختمان

پتینه کاری

پتینه کاری

 پتینه (patine) جایگزین مناسبی برای دیگر رنگ ­ها ساختمانی در نقاشی ساختمان مانند بلکا و مولتی کالر می­ باشد. زیرا پتینه کاری   (patine) به خاطر بافتی که دارد عایق مناسبی در برابر رطوبت می­ باشد . همچنین با مزایایی که قبلا در مورد پتینه کاری گفته شد می­ توان پتینه کاری را به عنوان یک رنگ برتر در صنعت نقاشی ساختمان نام برد.

پتینه کاری

اصولا پتینه کاری در فضاهای مختلفی مانند سقف­ ها، دیوارها، لابی­ ها، ابزارهای روی سقف و دیوار پشت تی وی، درب­ های اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق مستر، ستون­ ها، سقف سرویس ­ها سقف آشپزخانه، چارچوب­ ها، پنجره­ ها و بسیاری نقاط دیگر کاربرد دارد که متناسب با نیاز و سلیقه مشتری در فضاهای مختلف توسط خانه رنگ قابل اجراست. بنابرین می توان گفت یکی از ابزار های مهم در دکوراسیون داخلی پتینه کاری است.

پتینه کاری

از جمله طرح های موجود برای پتینه کاری در بازار می توان به پتینه کاری طرح کاه گل، طرح چوب، طرح سنگ، طرح برجسته، طرح ابر و باد که در قسمت نمونه کار های ما تمام این موار موجود می باشد و می توانید از میان آن ها انتخاب کنید .

با استفاده از پتینه کاری در نقاشی ساختمان می توان طرح هایی از جمله آجری ، چوبی ، سنگی و ... را اجرا کرد . در مقایسه با رنگ روغن و دیگر رنگ ها امکان خلاقیت و تنوع بیشتری در استفاده از پتینه وجود دارد . حتی در مقابل کاغذ های دیواری که طرح های خاصی دارد نیز برتری دارد زیرا مشتری ملزم به خرید یکی از طرح های موجود نیست و می تواند با استفاده از سلیقه شخصی خود اقدام به نقاشی محل مورد نظر انجام دهد . ابزار مورد استفاده پتینه کاری بسیار ساده است و می توان با پارچه یا اسفنج و رنگ پینه کاری را روی سطح مورد نظر انجام داد . نقاشی ساختمان به این سبک بسیار پر طرفدار و زیبا می باشد و می تواند بسیار سریع تر انجام شود . از مکان های پر طرفدار استفاده از پتینه کاری در دکوراتیو کردن پذیرایی ، آشپزخانه ، اتاق خواب ها ، دیوار های آسیب دیده ، دیوار راهرو و پارکینگ ، نمای ساختمان و ... می باشد .

خدمات پتینه کاری

هنر پتینه کاری روی دیوار و برجسته کاری یکی از محبوب ترین هنرهای دستی در میان زنان و مردان ایرانی است. پتینه کاری روی ظرف هایی با جنس شیشه و .. سالهاست که برای تزیین خانه و سفره هفت سین مورد استفاده قرار می گیرد. در آموزش هنرهای دستی امروز روش پتینه کاری روی دیوار را آموزش می دهیم.

از جمله طرح های موجود برای پتینه کاری در بازار می توان به پتینه کاری طرح کاه گل، طرح چوب، طرح سنگ، طرح برجسته، طرح ابر و باد که در قسمت نمونه کار های ما تمام این موار موجود می باشد و می توانید از میان آن ها انتخاب کنید. حال این موضوع در آموزش پتینه کاری پیش می آید که چگونه امکان پذیر است.

پتینه کاریاز این روش پتینه کاری در محصولات سفالی، گچی، شیشه ای و چوب می توان استفاده نمود که بنا بر سلیقه، تمامی سطح کار یا فقط قسمتی از کار به وسیله ورق طلا پوشانده می شود. در شروع کار، ابتدا اثر را با چسب مایع چوب رقیق آغشته می کنیم و یک لایه چسب می زنیم. سپس یک لایه نازک از ورق طلا یا ( رنگ های دیگر ) را روی سطح کار به طور آهسته قرار داده و به سمت کار هدایت می کنیم ( منظور این است که هدایت ورق، سمت خودمان نباشد ). سپس به وسیله دست یا پنبه به طور آهسته و نرم به ورق فشار وارد می کنیم تا ورق ما چسبندگی لازم را پیدا کرده و به کار بچسبد. توجه داشته باشید که بنابر سلیقه می توان از ورق طلا به صورت مسطح و صاف و یا چروک داده شده استفاده کرد. حال در این بخش می خواهیم به نحوه پتینه کاری ورق طلا یا ورق های رنگی دیگر بپردازیم.

پتینه کاری حرفه ای

ابتدا مقدار تنظیف مورد نظر را در ظرف محتوی چسب رقیق شده و خیسانده و سپس به وسیله چسب غلیظ، سطح کار را آغشته به چسب کرده و تنظیف را یا به صورت باز شده یا چروک و حالت دار به کار اضافه می کنیم. کار پس از خشک شدن آماده رنگ آمیزی و پتینه کاری می باشد. ابتدا سطح اثر را با یک لایه چسب مایع می پوشانیم. سپس سطح را با بتونه جسو آغشته کرده و آن را می پوشانیم. پس از ده دقیقه به وسیله کاردک یا انواع ابزار، نقوش دلخواه را در سطح اثر ایجاد کرده و می گذاریم تا بتونه خشک گردد و برای رنگ آمیزی و پتینه کاری آماده شود./ آموزش پتینه کاری

پتینه کاری ابر و باد یکی از تکنیک ها و رنگ های اجرایی در بخش دکوراتیو ساختمان می باشد که در بسیاری از قسمت ها و محل های مورد نظر در دکوراسیون ساختمان مانند ابر و باد سقف ، ابر و باد ابزار ، ابر و باد گچبری ، ابر و باد در دیوار ، ابر و باد روی سطوح قابل اجراست . طرح پتینه ی ابر و باد در طیف رنگ های متفاوت و طرح های مختلف و یا با ترکیب رنگ های متفاوت و متنوع قابل اجراست ./ پتینه

امید است این مطلب برای شما بازدیدکننده ی گرامی مفید واقع شود هدف گروه تخصصی پتینه کاری نقش رساندن اطلاعات درست و راهنمایی های مفید در راستای انتخاب درست شما در زمینه ی دیزاین و دکوراسیون منزل خود و همچنین انتخاب کروه و متخصصین اجرایی عالی می باشد . به مواد اولیه پتینه کاری پرداخته شده است. مواد اولیه به نوع طرح پتینه کاریی که می خواهید اجرا کنید بستگی دارد. برای مثال اگر در ساختمان خود می خواهید از پتینه ورق طلا استفاده کنید، باید ورق طلا تهیه نمایید. همینطور در مورد پتینه کاری از نوع ورق نقره نیز همین کار را باید انجام دهید.

پتینه کاری کرج

در مرحله اول همان طور که می دانیم، سطح کار را می بایست یک لایه چسب چوب غلیظ بزنیم. سپس کاغذ مورد نیاز را برداشته و به شکل دلخواه و به سطح کار اضافه کرده و کار را با کاغذ می پوشانیم. در مرحله بعد پس از خشک شدن کار، با قلم مو، چسب چوب رقیق شده را به سطح کار کشیده و آن را کاملاً آغشته به چسب می کنیم و اجازه می دهیم تا کار خشک شده و آماده پتینه کاری می شود. نقاشی ساختمان و پتینه کاری ساختمان هردو در زیبای و تزیین محیط زندگی خانه ویا محل کار دو بخش جدای ناپزیر در زسباسازی محیط از نظر بصری است که با علم و هنر هردو آمیخته اند./ پتینه روی چوب

پتینه کاریطرح پتینه ی ابر و باد در بعضی از ترکیبات نقاشی سقفی نیز به کار می رود مانند محلی که در آن طرح فرشته کار می شود که ابتدا سطح با رنگ روغنی طبق دستور استاندارد کار اجرا شده سپس پتینه ی ابر و باد انجام می شود و در مرحله ی آخر نقاشی از جمله تصویر فرشته ، منظره ، گل و یا هرچیز دیگری اجرا می شود .

از پاپیه ماشه یا خمیر کاغذ با دو تکنیک مختلف می توان استفاده نمود. بطوریکه یا می توان پس از آماده کردن خمیر (پاپیه ماشه) آن را به عنوان بافت به سطح کار کشیده و آماده پتینه کاری نمود و یا می توان از این خمیر داخل کار (اثر) مان را پر کرده و از آن حجم های سبک و انعطاف پذیری ساخت و حتی با استفاده از آماتور ( زیر کار) و همین خمیر حجم هایی بزرگ ساخت و سریع کار را برای مراحل بعد (پتینه یا رنگ امیزی ) آماده کرد./ آموزش پتینه دیوار

 

مقالات پتینه کاری

پتینه – کاری – پتینه کاری – پتینه کاری سقف – پتینه کاری دیوار – پتینه کاری ساختمان – خدمات پتینه کاری – پتینه کاری تهران – پتینه کاری کرج

خدمات شرکت داتیک عمران