بازسازی ساختمان

قلم مخصوص موهاي شسته شده را در دستمال کاغذي هوله اي بپيچيد و به صورت افقي در گوشه اي بگذاريد تا خشک بشوند. در اينجا به شرح تکنيکهاي ريز در هنگام نقاشي انواع سطوح مختلف خواهيم پرداخت: نقاشي کابينت، سقف و آجر: ه گفته متخصصين نقاشي و دکوراسيون منزل، هر سطحي قابل رنگ شدن است، اما، نکته بسيار مهم اين است که براي اين کار بايد با صبر و حوصله سطح مورد نظر را براي رنگ آميزي آماده کرد. در اينجا دو نقاش و دکوراتور با تجربه به نامهاي دانيل هيرش (Danielle Hirsch) و برايان سانتوس (Brian Santos) تجربيات خود را در اختيار ما گذاشته اند: ۱- سقف: بهترين کار اين است که کار نقاشي سقف را قبل از رنگ آميزي ديوارها انجام دهيد. سانتوس براي اين کار به جاي قلم مو از غلتک رنگ با دسته قابل تنظيم استفاده ميکند آموزش نقاشی ساختمان (که اکنون در فروشگاههاي رنگ و ابزار ايران نيز موجود است) و دو دست رنگ به سقف ميزند که دست اول در جهت تابش نور منبع اصلي نور اتاق –مانند پنجره- و دست دوم عمود بر جهت اين نور است (با قلم مو نيز جهت رنگ آميزي بايد به همين صورت باشد). عده اي از توليد کنندگان رنگ، رنگ سفيد را با ترکيبي توليد مي‌کنند که هنگام نقاشي صورتي يا آبي است اما پس از خشک شدن سفيد ميشود. اين رنگها به خصوص براي نقاشان تازه کار بسيار کارآمد هستند زيرا به آنها کمک ميکنند تا در زمان نقاشي يک سطح سفيد، کاملا از پوشيده شدن تمام سطح از رنگ مطمئن شوند.

قلم مخصوص

کارشناسان مسائل اجتماعي معتقدند که اگر جامعه‌اي بيشتر به اين رنگ گرايش داشته باشد، از آرامش و ثبات بهتري برخوردار است. در نقاشي ساختمان استفاده براي نماي ساختمان براي در و پنجره‌ها يا سقف‌هاي شيرواني رنگ سبز توصيه مي شود. رنگ آبي در نقاشي ساختمان رنگ آبي حالت خنک‌ کنندگي سيستم انرژي را دارد و به طور کلي رنگي است که حالت آرام‌ بخشي و استراحت‌ دهندگي را دارد. اين رنگ در انتظام بخشي سيستم تنفسي نيز مفيد واقع مي‌شود. از طرفي رنگ آبي باعث مي‌شود که فشار خون بالا کاهش يابد و در رفع ناراحتي‌ها و بيماري‌هاي گلو و حنجره نيز مفيد واقع مي‌ شود. استفاده از رنگ آبي در کنار رنگ‌هاي گرم باعث مي‌شود که احساسات هنري و فکري فرد افزايش يابد و منبع مربوط به آن به طرز بسيار وسيعي به حرکت در آيد. معمولا در ايران اين رنگ را براي اتاق‌ خواب به کار مي‌برند که استفاده به جا و منطقي است. رنگ صورتي در نقاشي ساختمان رنگ صورتي مطمئن‌ ترين و مناسب‌ترين رنگي است که مي‌تواند با انرژي خود، احساسات مربوط به مهرباني، صراحت، عشق، اعتماد و ايمان را تقويت مي‌کند. آموزش نقاشی ساختمان

سرعت اجراي بالا و بدون بو بودن و خشک شدن سريع باعث استقبال از اين نوع کنيتکس اکرليک در ساختمان شده است. مخصوصا براي محيط هاي بسته و آپارتماني و نيز در مواردي که کارفرما مجبور به سکونت در منزل يا در محل کار در زمان رنگ آميزي (به همراه خانواده وعلي الخصوص اطفال)هستند اين نوع کنيتکس اکرليک روغني مي تواند بهترين گزينه جهت نماهاي داخلي و خارجي ساختمانها باشد و سرعت بالاي اجرا و توليد نکردن گازهاي فرار و خطرناک براي سلامت افراد ايده آل است .نظر به آلودگي محيط زيست از طريق کنيتکس روغني و پوشش هاي حلال تينر اين نوع کنيتکس اکرليک روغني جاي خود را در بازارهاي اروپا و آمريکا باز کرده اند و حتي در برخي از کشورها توليد کنيتکس حلال تينر تينر روغني با محدوديت ها و ممنوعيت هاي زيادي همراه شده است.

ابتدا رنگ قبلی را از روی سطح پاک کنید، مطمئن شوید که سطح قدیمی را به خوبی ساییده باشید. رنگ را به صورت صاف و یکدست اعمال کنید و سعی کنید از  قلم مو های با کیفیت استفاده کنید.

راه حل رفع جای قلم مو

اجازه دهید رنگ به مدت چند روز سخت شود. اگر چه ممکن است به نظر بعد از چند ساعت رنگ خشک شود ولی بهتر است چند روز صبر کنید تا رنگ کاملا خشک گردد. ناحیه ی مورد نظر را با یک دستمال تر و خشک بسایید.

برخی از اوقات پیش می آید که رنگ زمان زیادی برای خشک شدن می گیرد. این مشکل نشان آموزش نقاشی ساختمان دهنده ی این است که شما رنگ را بر روی سطوح کثیف و یا چرب اعمال کرده اید و یا از تینر  نامناسب استفاده نموده اید.

جلوگیری از خشک شدن آرام رنگ

ابتدا به طور کامل سطح را تمیز و آماده کنید. همیشه رنگ را قبل از اعمال آن بر روی دیوارها خوب به هم بزنید.

راه حل رفع آرام خشک شدن رنگ

اگر منزل شما تهویه ی مناسب ندارد، پنجره ها را باز کنید. اگر این راه  آموزش نقاشی ساختمان حل جواب نداد باید تمام رنگ را با تینر پاک کنید و رنگ آمیزی را از ابتدا شروع کنید.