بازسازی ساختمان

رنگ آمیزی دستگیره ها

قبل از شروع کار بايد دستگيره ها و قسمتهاي فلزي ديگر مانند ذره بين، جاي کليد و.. را از درب جدا کنيد و لولاها را با يک ماده مناسب مانند دو-سه لايه چسب ميسکيت (چسبي با پايه آمونياک که با قلم موي نقاشي روي محل مورد نظر ماليده شده، پس از خشک شدن حالت لاستيکي پيدا کرده و مي‌توان آنرا پس از اتمام کار به راحتي از محل جدا نمود) بپوشانيد. سپس از يک بتونه و آستري با پايه روغني استفاده کنيد تا رويه اوليه درب را کاملا بپوشاند، سپس حداقل دو دست رنگ براق يا نيمه براق به درب بزنيد. ۳- کابينت: به گفته هيرش هنگام رنگاميزي کابينت “مقدمات کار، بيش از هر چيز اهميت دارد”. ابتدا دربها و کشوها و و ابزار يراقهاي ديگر داخل کابينت مانند سبدهاي سيمي را بيرون بياوريد و سطح مورد نظر را به خوبي تميز کنيد. نوع رنگ آستري که به کار ميبريد، به اين بستگي دارد که جنس کابينت شما از چوب باشد يا لمينت. اگر کابينتها قبلا رنگ شده باشند بايد ببينيد که اين رنگ چه بوده است. اهميت اين نکته در اين است که اگر رنگ آمیزی منزل نهايي قبلي داراي پايه روغني بوده، اکنون براي بتونه کاري و آستري آن هم بايد رنگ روغني به کار ببريد.

دستگیره

انتخاب رنگ مناسب: انتخاب رنگ براي رنگ‌ آميزي ساختمان اولين مرحله است که شما بايد انجام بدهيد و براي آن بايد با انواع رنگ و نقش وتاثير آن در نقاشي ساختمان آن تا حدودي آشنا باشيد. گاهي اوقات افراد براي رنگ‌آميزي ساختمان شان از سليقه‌هاي شخصي يا مدهاي روز استفاده مي‌کنند در حالي که بازي با رنگ‌ها اگر از روي آگاهي نباشد، فرد را در دراز‌ مدت با مشکلات عمده‌اي مواجه خواهد کرد. در کشور مان به دليل عقب مانده گي صنعتي افراد ساختار شکن نيستند واصولا رنگهاي همگان پسند را انتخاب ميکنند اين امر باعث شده در انتخاب رنگ از تنوع کمتري برخوردار باشيم ،درصورتي که انسانها ذاتا در انتخاب رنگ متفاوتند چگونه که روح وروان آنها از هم متمايز است. در ايران رنگ‌هاي سفيد، طوسي، آبي، استخواني بيشترين انتخاب را در رنگ‌آميزي ساختمان داشته و دارند، چکونه که در سالهاي اخير رنگ لباس ها تغيير کرده ودر نقاشي ساختمان هم به تازگي به سمت رنگ‌هاي خاص‌تري همچون، صورتي، زرد، قرمز، نارنجي و زردچوبه‌اي …هم کشيده شده‌اند که بيشتر مربوط تاثير فرهنگي و آداب خانه داري از کشورهاي ديگر است. با اين همه توصيف، اين رنگ‌ها به صورت واحد در خانه‌ها کار نمي‌شوند بلکه اغلب در کنار يک رنگ از چند رنگ ديگر هم استفاده مي‌شود تا تضاد يا همانندي‌اش سبب جلب توجه شود./ رنگ آمیزی منزل خود

گارانتي کنيتکس اکرليک روغني جهت نماهاي داخلي و خارجي ساختمانها : (Water Base) کنيتکس اکرليک روغني به علت خواص چسبندگي و انعطاف پذيري که دارد پوسته و طبله نمي شوند و داراي دوام زياد است. همچنين داراي مقاومت بسيار عالي در برابر نفوذ آب، سايش، آلودگيهاي قارچي، آلودگيهاي ميکروبي، اشتعال و به مدت ۱۰ تا۱۵ سال تضمين و ۱۰۰ % قابل شستشو مي باشد گارانتي کنيتکس اکرليک روغني جهت نماهاي داخلي و خارجي ساختمانها : (WATER BASE) به علت قدرت چسبندگي بسيار بالا و خشک شدن سريع رزين هاي اکرليک روغني قبل از اين که کنيتکس اکرليک روغني را با آب مخلوط نماييد کليه مراحل اجراء مانند ماکس کردن، زيرسازي و غيره را انجام دهيد زيرا پس از مخلوط کردن کنيتکس اکرليک روغني با آب بايد در حداقل زمان ممکن حدود (۲۰ دقيقه)، بر روي نما اسپري گردد چون رزين کنيتکس اکرليک روغني شروع به خشک شدن مي نمايد و خروج از نازل پيستوله به سختي انجام مي شود.

این مشکل زمانی اتفاق می افتد که تینر به درستی به کار نرفته باشد، سطح به خوبی با بتونه یا سایر پوشش ها پوشیده نشده باشد، رنگ زیری خشک نشده و یا پوشش نهایی بیش از حد با براش رنگ شده باشد.

جلوگیری از مات شدن رنگ

ابتدا سطح را به خوبی بسایید. سپس زمان کافی به پوشش زیرین بدهید تا خشک شود. از تینر در رنگ های براق استفاده نکنید و زمانی که هوا شرجی و یا سرد باشد رنگ آمیزی منزل نکنید.

راه حل رفع رنگ مات شده

اجازه دهید رنگ خشک شود، سپس سطح را به آرامی با یک دستمال ظریف بسایید، گرد و خاک را از آن بگیرید و یک لایه ی جدید از رنگ روی آن اعمال کنید.

استفاده از مواد رنگ آمیزی در نمای خارجی همواره مد نظر متخصصان بوده و هست. موادی همچون انواع کنیتکس، پلیتکس وغیره به لحاظ مقاومت در مقابل آب و باران، سرعت و سهولت در اجرا و پایین بودن هزینه اجرا مورد توجه سازندگان ساختمانها بوده، درخدمت صنعت ساختمان و مهندسین قرار گرفته است.

کنیتکس روغنی برپایه رزینهای آلکیدی لانگ ۷۰ درصد کد AL166 تهیه شده است وفیلمی سخت و بادوام و مات ایجاد می کند. مقاوم درمقابل پوسته شدن و ترک خوردگی و شرایط جوی (بارندگی، تابش آفتاب و اشعه ماوراء بنفش) می باشد. کنیتکس روغنی قابل شستشو است و به علت استفاده درصد بالایی از رزین، دارای چسبندگی بسیار بالایی می باشد به طوری که بعد از خشک شدن کامل، دانه هایپرلایت به هیچ وجه از سطح جدا نمی گردد.